‘’Iekšējais kritiķis’’ – Šrī Činmojs

‘’Labā dzīve’’ – Džozefs Mērfijs
July 2, 2019
‘’Panāc, ko vēlies, priecājoties par to, kas ir” – Robins Šarma
July 2, 2019

   Jūsos mīt divas balsis. Viena jūs iedrošina: Doties uz priekšu, soļo tālāk! Tu rīkojies pareizi.’’ Otra sēj nedrošību, sakot, ka jums ir jābūt daudz labākam, jo patlaban it visā esat nepilnīgs.

   Balss, kas jūs iedrošina, sakot, ka rīkojaties pareizi, ir jūsu sirdsapziņa, jūsu iekšējā būtne. Tā ir gluži kā māte, kas iedrošina savu bērnu. Bērns mēģina kaut ko darīt, un mātes saka: ‘’Redzi, mans bērns, tev lieliski izdodas. Turpini. Ej uz priekšu, cik vien ātri vari.’’ Šis iedrošinājums un iedvesma dod bērnam milzīgu ierosmi virzīties tālāk.

   Otra balss jums patstāvīgi liek justies nelaimīgam, sakot, ka visu darāt nepareizi. Tā to vien dara, kā norāda uz jūsu nepilnībām. Nedomājiet, ka šī balss saka jums patiesību. Nē, tā tikai cenšas atņemt jums drosmi, apslāpēt jūsu centienus un iedragāt jūsu ticību saviem spēkiem, vienlaikus pretendējot uz bezkaislīgu vērtējumu. Nemitīgi sakot, ka tas, ko darāt, runājat vai jūtat, ir aplams, tā nekādi jums nepalīdz ātrāk tuvoties mērķim. Gluži pretēji, ja rodas kaut mazākā iespēja, tad iekšējais kritiķis šo iespēju iznīcina. Tāpēc jūtiet, ka balss, kura jūs iedvesmo, ir dievišķā balss un tā, kura jums atņem drosmi, ir nedievišķā balss!

  Lai uzveiktu sevis vainošanu, domājiet par to kā par dzeloni, kas jūsos ir iedūries. Balss, kura jūs mulsina, liek jums just, ka visa pasaules sliktās īpašības ir jūsos. Jūs redzat sevi kā ļoti nedievišķu. Taču tad, kad jums ir iedūries ēršķis, lai to izvilktu, ir nepieciešams cits ērkšķis. Šis otrs būs atkārtošana: ‘’Es esmu Dieva bērns, izredzēts bērns, un es kļūšu pilnīgs rīks Viņa rokās. Virs zemes nav nekā, kas varētu mani atturēt kļūt par Viņa izredzēto instrumentu.’’ Varat izmantot šo ‘’ērkšķi’’, lai izvilktu otru, kas sagādā jums raizes. Paškritika ir uzveicama vienīgi ar pareizu sevis novērtējumu.

  Pieņemiet to, kas ir patiess. Dievs ir jūsu Pirmavots. Patlaban jūs neapzināties to visas divdesmit četras stundas dienā, taču pienāks brīdis, kad visu laiku apzināsities, ka esat izredzēts Dieva bērns un atrodaties šeit, virs zemes, lai kalpotu un sniegtu piepildījumu Viņam.

Piesakies jaunumiem
Piesakies pozitīviem e-pastiem!
Pieteikties!

Pozitīvisma deva!

Saņem regulārus pozitīvus citātus no motivējošiem autoriem savā e-pastā.

Pievienojies!
close-link