TikaiNesakiNevienam.lv


Es neticu uzvarētāju patiesībai. Es neticu uzvarēto patiesībai. Gan vieni, gan otri vienādi melo. Gan vieniem, gan otriem ir tieksme pārspīlēt savu labsirdību un noliegt pretinieka nopelnus pat tad, ja viņi cenšas notikumus aprakstīt pēc iespējas taisnīgāk un precīzāk.
Es neticu, ka seni apvainojumi, kuru iemesli jau aizmirsti, var likt cilvēkiem ķerties pie ieročiem tagad. Es neticu, ka cilvēku var nosaukt par ienaidnieku tikai tāpēc, ka viņš tic tam, kam netici tu.
Es ticu vienkārši patiesībai. Es viņu meklēju. Iespējams, es to nekad neatradīšu, bet tāda ir manas dzīves jēga – ja nemeklējam patiesību, tad kāpēc gan dzīvot? Katrs dzīvē meklē savu patiesību, viens pavisam niecīgu, cits lielu. Es arī meklēju – savējo. Nezinu – varbūt citiem būs dota iespēja to atrast, bet es ceru kaut vai tikai pietuvoties. Pēc manis atnāks citi.
Es ticu tam, ka cilvēki jāvērtē ne pēc tā, kādu dievību ceļiem viņš seko, bet pēc viņa darbiem. Radi, labo sava Dieva vārdā – tam es ticu.
Kādam Dievam ticu es? Tā ir mana un Visuma darīšana. Viņa priekšā es arī atskaitīšos, kad pienāks mans laiks. Tā gadījies, ka man ir iekritis dzīvot tādā laikā, kad senā Tumsa no jauna atdzimst no nebūtības. Es nevaru pateikt, vai tas ir tas pats vai cits, bet tas ir Ļaunums, un es nedomāju tam padoties. Es saprotu, mēs visi ticam tam, ka mums ir jārada labais tā vārdā, kam ticam. Bet ticam mēs būtībā vienam un tam pašam.

Es ticu patiesībai.
Es ticu cilvēkiem.
Es ticu godīgumam.
Es ticu drošsirdībai.
Es ticu draudzībai.

Lai tie, kas netic tam, lai pasmejas par mani – man nospļauties. Ja šie izsmējēji, novēršoties no visa tā, spēs nosargāt savas dvēseles no Tumsas, lai viņiem veicas.
Es rakstu, lai brīdinātu citus no saldas burvības un aklas sekošanas citiem, aiz tiem, kas teiks – “tikai es zinu, kā vajag, sekojiet man”. Es vēlos, lai arī citi meklētu savu patiesību, nevis akli sekotu svešiem vārdiem. Es vēlos, lai cilvēki ietu nevis ceļu, kuru kāds parādījis, bet katrs savējo.
Lasiet grāmatas starp rindām – bet neaizmirstiet arī par rindām!
Meklējiet vārdu jēgu aiz vārdiem. Klausieties runās – bet skatieties uz darbiem.

Bet es aizeju – pa savu ceļu.

stāsti pārdomāmTavs komentārs
atbalstīt projektuatbalstītāju tops:

Kristīne Jansone
Zane Andersone
Jānis Bērziņš


mēneša jubilāri