TikaiNesakiNevienam.lv

Stāsts pārdomām

Pirms daudziem gadiem vientuļnieks, ko vēlāk ļaudis pazina kā svēto Savinu, dzīvoja kādā no šī apvidus alām. Tajos laikos Viskosa bija neliels robežpunkts, kur mēdza apmesties tiesas vajāti bandīti, kontrabandisti, prostitūtas, piedzīvojumu meklētāji, kas raudzīja pēc domubiedriem, slepkavas, kas te rada patvērumu starp noziegumiem. Ļaunākais no viņiem bija kāds arābs, vārdā Ahabs, kas pārvaldīja miestiņu un tā apkārtni, ievākdams pārmērīgus meslus no zemniekiem, kuri joprojām gribēja dzīvot godpilnu dzīvi.
Kādu dienu Savins pameta savu kalnu alu, ieradās Ahaba mājās un lūdza atļauju pārnakšņot. Ahabs iesmējās: “Vai tad tu nezini, ka es esmu slepkava, kurš jau uzšķērdis daudzus jo daudzus šeit, savā zemē, un tava dzīvība man nav ne graša vērta?”
“Es to zinu,” Savins teica. “Bet es esmu piekusis dzīvot alā. Un labprāt te paliktu vismaz vienu nakti.”
Ahabs zināja par svētā slavu, kas bija tikpat liela kā viņējā, tāpēc jutās mazliet neveikli – viņš nevēlējās savu varenību dalīt ar tik vāju vīru. Jautājums bija izlemts: svētais jānogalina šonakt pat, lai visiem pierādītu, ka viņš ir vienīgais un īstais šī miestiņa pavēlnieks.
Abi kādu brīdi aprunājās. Ahabu dziļi iespaidoja svētā vīra vārdi, bet slepkava jau bija pārāk pagrimis un vairs neticēja labajam. Viņs norādīja vietu, kur Savinam atlaisties, un ņēmās rūpīgi slīpēt un asināt savu dunci. Savins, kādu brīdi viņu vērojis, aizvēra acis un aizmiga.
Ahabs asināja dunci visu nakti. Bet no rīta, kad Savins pamodās, Ahabs sēdēja viņam līdzās un raudāja.
“Tev nebija bail no manis, un tu mani pat nenosodīji. Pirmoreiz kāds cilvēks pavada nakti manās mājās, ticēdams, ka es varu būt arī labs un sniegt patvērumu tam, kas to lūdz. Un tikai tava ticība, ka es varu būt taisns, ļāva man to izdarīt.”
No šā brīža Ahabs pameta savu kriminālo pagātni un ķērās pie jaunas kārtības ieviešanas visā apkaimē. Viskosa no pierobežas iebraucamās vietas, kurā mudžēja no sabiedrības padibenēm, pārvērtās par nozīmīgu tirdzniecības centru starp divām valstīm.Tavs komentārs
atbalstīt projektu

kalendārs