tikainesakinevienam.lv

Citāts par dzīvi


Stepes Vilkam tātad bija divas dabas — cilvēka un vilka daba; tāds bija viņa liktenis, un visai iespējams, ka šis liktenis nemaz nav tik īpašs un neparasts. Redzēts esot ne mazums cilvēku, kam iekšēji bijusi liela līdzība ar suni vai lapsu, zivi vai čūsku, taču tas viņiem sevišķas grūtības nav radījis. Tādos ļaudīs cilvēks un lapsa, cilvēks un zivs eksistējuši blakus un ne tikai nav nodarījuši pāri — pat izpalīdzējuši viens otram, un dažam labam, kurš augstu kāpis un ticis apskausts, par savu veiksmi drīzāk jāpateicas lapsai un pērtiķim nekā cilvēkam. Tas ir vispārzināms. Bet ar Hariju tā tas nebija, cilvēks un vilks viņā nesapratās, kur nu vēl palīdzēja viens otram, tie, gluži otrādi, mūždien cīnījās uz dzīvību un nāvi, viens centās nodarīt pāri otram, bet, ja divi vienā miesā un vienā dvēselē nāvīgi nīst viens otru, tā ir mokpilna dzīve. Bet ko lai dara, katram jānes savs krusts, un viegls nav neviens liktenis.

Tavs komentārs

*
*
atbalstīt projektupupulārākie citāti (skatījumi)

Ojārs Vācietis par atbalstu:
... Uz sava tuvākā saucienu tikai vienreiz tu vari būt mēms - kad vairs neesi dzīvs.

Imants Ziedonis par Latviju:
Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.

Citāti:
Atceries! Ja Tu krīti, mēs krītam divatā! Atmiņas kā bilžu albumu šķirstu, Kas nepatīk, to gribēdams neaizmirstu. Pieredze, kas pagātnē cauri sāpēm ir gūta, patiesībā dāvana, ko dzīve tev uz nākotni sūta. Nav nozīmes secībai, bet gan saturam. Pagātne

Imants Ziedonis par mīlestību:
Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi. Liekas, nekā viņi neapjauž, Bet pašā dziļumā mīlestība Nobrāztām rokām akmeņus lauž.

Jānis Jaunsudrabiņš par Latviju:
Latvija. Nekad un nekur savā mūžā tu vairs nedzirdēsi skaistāka vārda par šo vārdu, tāpēc nemities to daudzināt, nebeidz slavēt valsti, kas šo vārdu nes.