tikainesakinevienam.lv

Stāsts pārdomām


Bija palikušas vēl divas dienas līdz manai 30 dzimšanas dienai. Es jutos nedroši no domām par jaunu dzīves posmu un baidījos, ka mani labākie gadi ir man aiz muguras.
Mana ikdienas rutīna bija sporta zāle un darbs. Katru rītu es satiku savu draugu Nikolasu sporta zālē. Viņš bija 79 gadus vecs un brīnišķīgā formā. Šoreiz, kad es pasveicināju Nikolasu, viņš ievēroja, ka manī nav ierastā dzīvīguma un jautāja, vai viss ir kārtībā. Es atbildēju, ka mani māc bažas par to, ka man drīz būs 30 gadi. Es brīnījos par to, kā es uzlūkotu savu dzīvi tad, kad sasniegšu Nikolasa vecumu, tāpēc es viņam jautāju: „Kas bija labākais laiks tavā dzīvē?”
Bez vilcināšanās Nikolass atbildēja: „Nu, Džo, šāda ir mana filozofiskā atbilde uz tavu filozofisko jautājumu:”
„Kad es biju mazs bērns Austrijā un vecāki par mani rūpējās un man ne par ko nebija jāraizējas – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Kad es gāju skolā un iemācījos lietas, ko es zinu tagad – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Kad dabūju savu pirmo darbu un man bija pienākumi, un es saņēmu naudu par savām pūlēm – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Kad es satiku savu sievu un mēs iemīlējāmies – tas bija labākais laiks manā mūžā.
Atnāca Otrais Pasaules karš, un mums ar sievu bija jādodas prom, lai izglābtu savas dzīvības. Kad mēs kopā drošībā nokļuvām uz kuģa un devāmies uz Ziemeļameriku – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Kad mēs pārvācāmies uz Kanādu un uzsākām savu dzīvi – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Kad es biju jauns tēvs un skatījos, kā mani bērni auga – tas bija labākais laiks manā dzīvē.
Un tagad, Džo, es esmu 79 gadus vecs. Man ir veselība, es jūtos labi un mīlu savu sievu tikpat stipri kā tad, kad mēs pirmo reizi satikāmies. Šis ir labākais laiks manā dzīvē.”

Tavs komentārs

*
*
atbalstīt projektu
reklāma citātu kartotēkā